Нові заборони: кого тепер не випустять із України. Названо нові категорії українців

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає заборону виїжджати з країни українцям, які мають доступ до державної таємниці. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.


В Україні можуть заборонити деяким громадянам виїжджати за кордон.


Як повідомляється у законопроекті на сайті Верховної Ради, заборона може стосуватися тих українців, які мають доступ до державної таємниці.

Так, на час дії військового стану пропонується обмежити виїзд за межі території України громадянам, яким було надано допуск та доступ до державної таємниці. При цьому вони матимуть змогу виїхати за кордон для службових відряджень.

У пояснювальній записці зазначається, що до держтаємниці може бути віднесена інформація у сферах:
  • оборони;
  • економіки,
  • науки та техніки;
  • зовнішніх відносин;
  • державної безпеки та охорони правопорядку.

Зазначається, що люди, які володіють такою інформацією, викликають значний інтерес у ворога, а тому потребують посиленої охорони з боку держави.


У Раді вважають, що, виїжджаючи за кордон, такі люди стають легкою здобиччю російських спецслужб, які мають розгалужену мережу агентів у більшості країн світу.

Але громадяни можуть виїжджати до країн, з якими Україна має міжнародні договори, у складі урядової чи парламентської делегації. У такому разі безпечне перебування для них гарантується державою, яка приймає таку делегацію.Читайте також: Це серйозно: міністр оборони Британії назвав ще одну країну, яку атакує Путін

Немає коментарів